Skip to main content

Wsparcie Akcji „Daj piątaka na dzieciaka” – bieg przez Łódź

Volt Boulderownia Łódź promuje sport, wyzwania i pokonywanie słabości nie tylko w boulderingu. Chętnie włączyliśmy się do akcji Bieg Daj piątaka na dzieciaka, który odbył się 15.06.2024 w Łodzi, na rzecz podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat.

Charytatywny bieg przez Bałuty

Uczestnicy biegu “Daj piątaka na dzieciaka” co roku pokonują charytatywny dystans 5 km ulicami łódzkiej dzielnicy Bałuty. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 1000 uczestników. Oprócz głównego biegu, wydarzenie obejmowało również biegi dla dzieci na dystansie 500 m – “Mały Cwaniak” oraz wyścig dla osób z niepełnosprawnością „Wózki w biegu”. 

Fundacja Kolorowy Świat – organizator z Misją

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest fundacja Kolorowy Świat, która jako jedyna w województwie łódzkim i nieliczna w Polsce zajmuje się profesjonalną pomocą dla dzieci z porażeniem mózgowym. Od wielu lat udowadnia, że możliwe jest pokonywanie granic wynikających z niepełnosprawności. W duchu sportowej rywalizacji otoczonej przyjazną i pełną wsparcia atmosferą, łączą dzieci i dorosłych, pokazując wszystkim, że niepełnosprawni mogą i chcą być aktywnymi uczestnikami życia społecznego i sportowego. Tym samym całe wydarzenie niezwykle inspiruje do przełamywania barier oraz stereotypów. 

Wsparcie i nagrody od VOLT Boulderownia

W tym roku biegacze charytatywnie przebiegli prawie 3600 km, a my w podziękowaniu za ich wysiłek przekazaliśmy do puli nagród: vouchery na karnety, podwójne wejściówki z wypożyczeniem butów oraz podwójne wejściówki na zajęcia INTRO. 

Mamy nadzieję, że ze zwycięzcami spotkamy się niedługo na Ścianie!