Skip to main content

W ostatnią niedzielę, 12 maja, VOLT Boulderownia WWA była gospodarzem wyjątkowego wydarzenia. To właśnie tutaj odbyły się 1. Mistrzostwa Branży Artystycznej i Rozrywkowej w Boulderingu, zorganizowane przez nowo powstałą fundację DAJESZ!, której celem jest promocja wspinaczki w Polsce. Stowarzyszenie wspinaczkowe VOLT miało zaszczyt być współorganizatorem tego wydarzenia, aktywnie realizując swoją misję promowania wspinaczki sportowej i dzielenia się pasją z innymi.

Na zawodach pojawiło się ponad 100 artystów, zarówno tych, którzy regularnie trenują na ścianie, jak i tych, którzy wspinali się po raz pierwszy. Było to doskonałe wydarzenie do promowania wspinaczki jako sportu dostępnego dla każdego. Całe rodziny artystów spróbowały swoich sił na ściance, a najmłodszy uczestnik miał zaledwie półtora roku. Wśród uczestników znaleźli się m.in. Tomasz Włosok, Maciej Zakościelny, Marta Wiśniewska, Julia Kamińska, Pola Gonciarz, Ignacy Lis, Piotr Nerlewski, Jędrzej Hycnar, Michał Czernecki, Piotr Rogucki i Katarzyna Wajda.

W grupie początkujących triumfowali Kinga Dąbrowska i Jan Hrynkiewicz, natomiast w grupie zaawansowanej najlepszymi okazali się Joanna Wójcik i Filip Krupa. Ich determinacja i umiejętności były inspiracją nawet dla wspinaczy z dużym doświadczeniem.

Stowarzyszenie wspinaczkowe VOLT aktywnie włączyło się w organizację mistrzostw, promując wspinaczkę sportową i dzieląc się swoją pasją z przedstawicielami branży rozrywkowej i artystycznej. Członkowie stowarzyszenia wzięli udział w wydarzeniu, pokazując, że wspinaczka to sport dla każdego, niezależnie od doświadczenia. Było to wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Wspinaczkowe VOLT i z pewnością nie ostatnie!

Pierwsza edycja Mistrzostw Branży Artystycznej i Rozrywkowej w Boulderingu okazała się sukcesem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! VOLT Boulderownia oraz stowarzyszenie wspinaczkowe VOLT planują kolejne działania promujące wspinaczkę sportową w Polsce. Razem z fundacją DAJESZ! Będziemy kontynuować nasze starania, aby wspinaczka stała się jeszcze bardziej popularna i dostępna dla wszystkich.

Do zobaczenia na ścianie i w skałach!