Skip to main content

Pierwszy raz wybierasz się na ściankę wspinaczkową? Chcesz urozmaicić swój trening o wspinanie, ale nie wiesz, co zabrać na ściankę? Trening wspinaczkowy pozytywnie wpływa na koordynację, kondycję fizyczną, rozwój kreatywności czy utratę zbędnych kilogramów. Przygotuj odzież sportową i chodź do VOLT Bulderownia!

Ubiór na ściankę wspinaczkową – jak się ubrać na ściankę?

To Twój pierwszy raz na ściance wspinaczkowej? Mamy dla Ciebie wspaniałą wiadomość! Aby zacząć uprawiać ten ekscytujący sport nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu czy odzieży. Idealny ubiór na ściankę wspinaczkową dla początkujących to wygodne sportowe dresy lub getry i T-shirt.  Na pierwsze zajęcia nie musisz mieć butów wspinaczkowych – za drobną opłatą możesz je wypożyczyć na naszej ściance

Pamiętaj, że koszulka nie powinna być zbyt obcisła. Wybierz odzież, która nie będzie krępować twoich ruchów. Jeżeli chcesz uniknąć niespodziewanych otarć, wybierz spodnie za kolano lub do kostek. Wybierz to, w czym czujesz się dobrze i komfortowo, i gotowe!

Buty na ściankę wspinaczkową – czego potrzebujesz na ściankę wspinaczkową?

Nie musisz od razu kupować profesjonalnych butów wspinaczkowych!

Ścianka wspinaczkowa Łódź umożliwia podczas pierwszych kilku wizyt na ściance wypożyczenie butów do wspinaczki na recepcji. To świetny sposób, aby sprawdzić, jaki rozmiar i model Ci odpowiada, zanim zainwestujesz w swoje własne.

Jeśli jednak wolisz używać własnego obuwia, pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Wybierz sportowe buty z płaską i w miarę sztywną podeszwą. Adidasy lub trampki sprawdzą się znakomicie.
  • Unikaj butów z grubą podeszwą lub amortyzacją, ponieważ mogą utrudniać czucie stopni i precyzyjne stawianie stóp.
  • Buty powinny dobrze trzymać się stopy i nie zsuwać podczas wspinania.
  • Pamiętaj o skarpetkach! Najlepiej sprawdzą się cienkie, oddychające skarpety z syntetycznych materiałów.

Pamiętaj, pierwszy raz na ściance wspinaczkowej nie wymaga od Ciebie profesjonalnego sprzętu! 

Przygotowanie na ściankę wspinaczkową – jak się przygotować?

Jak przygotować się na ściankę wspinaczkową? Pamiętaj, że przygotowanie na ściankę wspinaczkową możesz zacząć od zapoznania się z informacjami o danym miejscu. Po przybyciu do VOLT Boulderownia na  powiedz w recepcji, że jest to Twój pierwszy raz.

Doświadczony instruktor powie Ci, co robić, oraz udzieli technicznych i praktycznych wskazówek. Ścianka wspinaczkowa Warszawa to miejsce, w którym robimy wszystko, aby nasi klienci czuli się dobrze i komfortowo w naszej przestrzeni niezależnie od stopnia ich zaawansowania. 

Pierwszy raz na ściance wspinaczkowej – co zabrać na bouldering?

Przygotowując się do przyjścia na ściankę wspinaczkową, warto zabrać:

  • buty na ściankę wspinaczkową – pamiętaj, że początkowo może być to zwykłe obuwie sportowe lub możesz wypożyczyć buty wspinaczkowe u nas
  • ubrania sportowe, które nie krępują ruchów

Wspinaczka to trening, na który należy się przygotować podobnie jak na siłownię. Pamiętaj, aby nie jeść bezpośrednio przed zajęciami. 

Sprzęt wspinaczkowy – co musisz wiedzieć?

Bouldering to wspinaczka bez asekuracji w postaci lin. Ten typ wspinaczki nie wymaga zastosowania tego typu sprzętu wspinaczkowego. Zabezpieczeniem przed upadkiem są grube materace ułożone pod ścianką. 

Jako osoba początkująca możesz zapisać się na sekcje wspinaczkowe dla początkujących. Są to regularne treningi grupy osób, które znajdują się na tym samym stopniu zaawansowania. Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który uczy techniki i dzieli się swoim doświadczeniem. 

Czytaj również: Jakie są rodzaje ścianek wspinaczkowych?